Jakie powikłania po anginie mogą się pojawić?

Witam, chciałabym się dowiedzieć tego co mi sie dzieje w gardle.. Od 4 dni cierpię na angine i zatoki a od 2 dni zazywam antybiotyk amosiklav, i gardlo juz po 2 dniach mniej czerwone tylko martwi mnie to ze nagle dostałam dziwnych dwoch czerwonych kropek jakby obok migdalkow, gdy polykam czuje je i bolą.. Czy to sa jakies powiklania po anginie? Co to moga byc za czerwone bolace kropki?

Lek. Paweł Szadkowski

Jednym z powikłań anginę może być ropień okołomigdałkowy, lecz ciężko z pani opisu wywnioskować czy opisywane przez panią kropki mogą być właśnie nim. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego w w celu zbadania i oceny klinicznej oraz w razie potrzeby skierowania do laryngologa.