Jakie powinno być postępowanie, jeśli ząb po raz drugi nie ulegnie dewitalizacji?

Końcem grudnia lekarz stomatolog zatruł mi górną szóstkę. Po 3 tyg. okazało się, że ząb jednak się nie zatruł. W związku z tym lekarz umieścił w zębie pastę dewitalizującą po raz drugi. W związku z tym moje pytanie. Jakie powinno być postępowanie jeśli ząb po raz drugi nie ulegnie dewitalizacji? Pytając mojego dentystę poinformował mnie, że będzie musiał zaaplikować znieczulenie bezpośrednio do komory zęba (ząb nie chce się znieczulić "normalnie"). Czy rzeczywiście jest to jedyne rozwiązanie?

Witam,
Idealnym rozwiązaniem jest leczenie kanałowe na jednej wizycie. Jeżeli postępowanie takie jest niemożliwe , to nerw powinien zostać usunięty w pierwszej kolejności. Jeżeli nie było to możliwe i lekarz założył wkładkę dewitalizacyjną , to na kolejnej wizycie należy podać znieczulenie przewodowe. Można je połączyć ze znieczuleniem donerwowym.
Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest podanie znieczulenia transkortykalnego (np. przy użyciu systemu Quicksleeper lub the Wand) - to zawsze pomaga , niestety nie wszystkie gabinety dysponują takimi urządzeniami. Jednak samo znieczulenie podane do komory zęba powinno zadziałać.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło