Jakie powinno wykonywać się badania profilaktyczne i z jaka częstotliwością dla osób po 30 roku życia?

Witam, Jakie powinno wykonywać się badania profilaktyczne i z jaka częstotliwością dla osób po 30 roku życia, aby było można stwierdzić ze od stóp do głów jest się w pełni zdrowym i wszystko jest pod kontrola?? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Badanie ginekologiczne raz na rok.
Cytologia raz na 3 lata, przy zmianie partnerów raz na rok.
Samobadanie piersi raz w miesiącu, usg piersi raz na parę lat, od 50 roku życia mammografia raz na 2-3 lata.
Kolonoskopia od 55r.ż. raz na 10 lat.
Morfologia krwi raz na rok.
Poziom cholesterolu, próby wątrobowe, próby nerkowe raz na rok.
Glukoza na czczo raz na rok.
Rtg klatki piersiowe raz na jakiś czas, zależnie od pracy. Np. raz na 5 lat.