Jakie powinny być odstępy czasu podczas podawania leków na gorączkę dla 15-miesięcznego syna?

Witam. Mam pytanie, moj 15miesieczny synek wysoko goraczkuje. Jakie powinny byc odstepy czasu podczas podawania naprzemian leku z paracetamoemu i ibuprofenem?

Milena Lubowicz

Ibupofen może być podawany 3 razy na dobę czyli co 8 godzin, natomiast paracetamol 4 razy na dobę czyli co 6 godzin. Podając leki na przemian staramy się podawać drugi lek przed szczytem gorączki czyli zanim pierwszy lek przestanie działać-np. podając paracetamol 2-3h przed nastepną dawką ibuprofenu.
Pozdrawiam