Jakie preparaty antykoncepcyjne dla kobiet chorych na padaczkę?

Jakie preparaty antykoncepcyjne są o podwyższonej dawce tzn 50 miligramow etynolestradolu oraz 1-2 mg ptogestagenu. Kobiety z padaczka mają brać takie preparaty jakie to są dokładnie tabletki i inne. ....

Wg rekomendacji Polskiego Tow Gin kobiety chorujace na padaczke moga bez przeciwwskazan stosowac kazda z dostepnych w Polsce metoda antykoncepcyjnych. Nie wymienia sie tam, aby konieczne bylo stosowanie nadzwyczajnych dawek estrogenow. Na pewno trzeba indywidualnie dobrac metode, jezeli hormonalna to z odpowiednia dawka, uwzledniajac przyjmowane leki przeciw padaczce i jak sa metabolizowane, czy nie przez te same szlaki enzymatyczne co hormony.