Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie produkty mleczne mogą spożywać cukrzycy?

Dzień dobry, szukam informacji o produktach mlecznych dobrych dla cukrzyków. Nie mogę znaleźć tej informacji w internecie. Proszę o pomoc. Jakie produkty mleczne mogą spożywać cukrzycy, przede wszystkim chodzi mi o sery. Czy są takie produkty? Czy sa one całkowicie bezpieczne dla cukrzyków? W jakich ilościach można spożywać produkty mleczne jeżeli ma się cukrzycę? Czy przykładowo mleko i kefir można spożywać bez ograniczenia? Bardzo proszę o dokładne informacje, co do ilości i konkretnych produktów, które można spożywać przy cukrzycy? Bardzo lubię ser żółty, ale wiem, że ten nie może być spożywany w dużych ilościach. Ile można jeść plasterków sera żółtego? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu

Najlepszy lekarz dla osoby chorej na cukrzycę

Podejrzewasz lub wiesz, że cierpisz na cukrzycę? Czy wiesz, do kogo masz się udać? Obejrzyj filmik i dowiedz się, jaki lekarz jest najlepszy dla diabetyka.

Witam Panią!

Chorując na cukrzycę zalecane jest spożywanie odtłuszczonego mleka 0,5%1,0%, odtłuszczone jogurty, chudy twaróg, maślanka. Ograniczyć powinno się spożycie śmietany 9% tłuszczu, mleko skondensowane. Natomiast całkowicie powinno się ograniczyć pełne mleko i jego przetwory, śmietana, lody, napoje słodzone z dodatkiem pełnego mleka, koktajle mleczne, jogurty owocowe, słodkie twarożki i desery mleczne.
Jednorazowo nie można pić dużych ilości mleka, kefiru i jogurtu naturalnego, gdyż zawierają one laktozę (cukier mleczny), która stosunkowo szybko podnosi poziom glukozy we krwi. W ciągu dnia można wypić ok. 300 ml mleka, najlepiej w kilku porcjach. Bardziej wskazany jest kefir, jogurt, czy maślanka niż mleko słodkie. Natomias sery zawierają mało cukru mlecznego. Z twarogowych najlepiej wybierać chude i półtłuste. Do przygotowania twarożków wskazane jest używać zsiadłego mleka, kefiru lub jogurtu naturalnego. Sery żółte są dosyć tłuste i dlatego należy ograniczyć ich spożycie do kilku plasterków tygodniowo (z serów żółtych najlepiej wybierać tłuste niż pełnotłuste, a z topionych tłuste niż kremowe) lub całkowicie wyeliminować. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy