Jakie produkty spożywać, aby spalić tłuszcz i nie powiększyć masy mięśni?

Hej. Mam na imię Ewa i mam 17 lat. Ważę 54 kg przy wzroście 164 cm. Postanowiłam schudnąć, więc zapisałam się na siłownię. Niestety, nie wiem jakie produkty mam spożywać, aby spalić tłuszcz i aby nie powiększyć masy mięśni. Czy ma to być dieta bogata w białko, czy może w węglowodany? Ile kcal powinnam dziennie spożywać? Dodam, że na siłownie chodzę 3-4 razy w tygodniu po 60 min. Biegam na bieżni, jeżdżę na rowerku, robię brzyszki i wykonuję ćwiczenia na nogi.
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Kontrola żywności ekologicznej

Witam!

Twoje BMI wynosi 20,14. Odpowiada to wartości poniżej 50 centyla. Nie powinnaś się odchudzać.

Zapotrzebowanie energetyczne dla dziewcząt w Twoim wieku, przy umiarkowanej aktywności fizycznej wynosi ok. 2500 kcal. Przy aktywności dużej wzrasta do 2900 kcal.

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty