Jakie przyczyny są aż tak wysokiego wyniku ggtp?

Witam. Moja mama była ostatnio na wynikach watrobowych. Alat i aspat wyszły w normie . Wynik na zoltaczke ujemny. Wszystkie wyniki wątrobowe ma w normie oprócz ggtp. Ggtp ma ponad 700 gdzie norma to 55. Jakie przyczyny są aż tak wysokiego wyniku?

Lek. Paweł Szadkowski

Istnieje wiele przyczyn zwiększenia aktywności GGTP w surowicy m.in. cholestaza, alkoholowa choroba wątroby lub uszkodzenie hepatocytów o innej etiologii. Konieczna jest ocena pełnego obrazu klinicznego pani mamy oraz wyników badań. Sugeruję skonsultować się z gastroenterologiem lub pozostawać pod opieką lekarza prowadzącego.