Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są dalsze zalecenia przy takim opisie mr?

Dzień dobry. Odebrałam po miesiącu opis MR, (opuchlizna kolana zniknęła, ból pozostał przy prostowaniu nogi ,np wciskając sprzęgło- poza tym do wytrzymania): "Więzadła krzyżowe, poboczne, więzadło właściwe rzepki oraz rozcięgno m.czworogłowego uda o zachowanej ciągłości. Objaw PCL ujemny. Więzadło krzyżowe przednie o podwyższonym w obrazach T2 zależnych sygnale -częściowe uszkodzenie/ zmiany degeneracyjne. Łąkotki bez widocznych szczelin pęknięcia. W zakresie chrząstki rzepki od strony przyśrodkowej szczelina pęknięcia obejmująca powyżej 50% jej grubości- uszkodzenie III stopnia. W stawie udowo- piszczelowym chrząstki stawowe zachowane, o gładkich rysach. Ciało tłuszczowe Hoffy jednorodne. Wzmożona ilość płynu w zachyłkach bocznych stawu kolanowego głównie od strony przyśrodkowej- tu szerokość warstwy do 9 mm. Części kostne stawu kolanowego bez obrzęku szpiku. Dół podkolanowy bez patologicznych przestrzeni płynowych." Bardzo proszę o pomoc co dalej robić (moja rodzinna leczyła mnie maściami przez miesiące, mówiąc, ze to od klimatyzacj. Ortopeda z łaską dał skierowanie na MR -bo wg niego nic mi nie było skoro doszłam do przychodni.) Chodziłam z tym kolanem od kwietnia, teraz od grudnia jestem na zwolnieniu od rodzinnej i nei wiem co dalej? Są swieta , do ortopedy nie ma szans się dostać...7 I muszę i chcę wrócić do pracy. Bardzo proszę napiszcie, czy jesli ból się zmniejszyl- to rzeczywiscie tak jak powiedział ortopeda - samo przejdzie, czy konieczne jest jakieś leczenie i jesli tak to jakie są alternatywy?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Na pewno ma Pani uszkodzoną żepkę. Należy wynik tego badania skonsultować z ortopeda który zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy