Jakie są interpretacje wyników badania krwi u 26-latki?

Witam. Proszę o pomoc w interpretacji moich badan gdyż normy różnią się nieznacznie i nie wiem czybudac się z tym do lekarza....napisze tylko te które są po za norma Kobieta 26 lat RDW 11.3 (12-16) PONIZEJ NORMY MPV 6.7(7-11) PONIŻEJ NORMY PDW 19.8(11-18)POWYŻEJ NORMY APTT 26.70(27-40)PONIŻEJ NORMY MOCZ KOLOR BRĄZOWY BILIRUBINA 1MG/DL

Lek. Paweł Szadkowski

Te wyniki morfologii, jeśli pozostałe są w normie, raczej nie stanowią powodu do niepokoju. Oczywiście zawsze należy oceniać wyniki badań w korelacji z objawami, jakie występują u pacjenta i z całym obrazem klinicznym.
Radziłbym powtórzyć badanie moczu - jeśli bilirubina znów będzie obecna, należy oznaczyć bilirubinę w osoczu. Najlepiej wtedy zrobić cały panel wątrobowy, np. AST, ALT, ALP, GGTP.