Jakie są interpretacje wyników IgG i IhM u 31-latki?

Witam serdecznie, mam 31 lat i wkrótce chcę starać się o dziecko. Proszę o interpretację wyników. IgG 119,90 IU/ml. IgM 0,28 COI. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani przeciwko jakiemu patogenowi oznaczała Pani przeciwciała. Nie podała Pani norm danego laboratorium, a te się różnią między sobą. IgG jest wysokie, gdy w przeszłości miało się kontakt z danym patogenem - czasem zostają dodatnie do końca życia. IgM są wysokie, jeśli jest to świeże zachorowanie. Wydaje się, że u Pani IgM jest niskie i nie ma powodu do niepokoju. Niemniej proszę skonsultować się z lekarzem, który będzie wiedział przeciwko czemu są przeciwciała i na tej postawie dokona interpretacji.