Jakie są konsekwencje odstawienia leku Tulip 10 mg?

Od pól roku zażywam lek na cholesterol Tulip 10mg. Wyniki bardzo się polepszyły. Chciałabym ostawić ten lek tylko boję się konsekwencji. Jestem nosicielką HBV i własnie przy ostatnim badaniu były lekko ( o 10 jednostek ) podwyższone Alt I Aspat.

Leki z grupy statyn są lekami, które trudno jest odstawić. Poziom cholesterolu może dość gwałtownie wzrosnąć do wysokich poziomów, co może stanowić zagrożenie.
Tego typu decyzje należy podejmować razem z lekarzem.