Jakie są konsekwencje połyku przez przypadek gumy do żucia?

Witam, mam problem, chciałbym się zapytać jakie są konsekwencje połyku przez przypadek gumy do żucia, pytam bo zauważyłem lekki spadek wagi, burczenie w żołądku, czy jest to groźne a jeśli tak jak temu przeciwdziałać czy co jeść i pić aby ją zlikwidować bo podejrzewam że w żołądku utkwiła ?

Magdalena Mroczek

Najprawdopodobniej nie będzie żadnych konsekwencji. Jeśli dolegliwości ze strony żoładka będą się utrzymywały proszę zgłosić się do lekarza.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nie ma problemu z jelitami i procesem trawienia to nie ma powodów do niepokoju. Polecam jedynie pić więcej plynów.