Jakie są konsekwencje przerwania błony dziewiczej w wieku 4 lat?

Witam, bylam z córką u ginekologa, ktory pobrał jej wymaz z pochwy gwałtownie wkładając patyczek di środka pochwy i niechcący przerwal błonę dziewicza. Córka jest mała, ma 4 latka. Jakie sa konsekwencje przerwania blony w tak mlodym wieku. Czy lekarz powinien ponierac w ten sposób wymaz u tak małego dziecka?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jest to jedno z powikłań pobierania tego badania. Nie będzie to miało raczej żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia.