Jakie są konsekwencje zażycia przeterminowanego leku na biegunkę?

A wiec, w piątek dostałam grypy żołądkowej, wymioty, biegunka itd. W sobotę znajoma pielęgniarka przyniosła mi lek na biegunkę, wzięłam jedna tabletkę, jednak dzisiaj wieczorem, czyli równo dzień po zażyciu zobaczyłam ze lek jest przeterminowany, czy mimo tego ze do tej pory nic wielkiego mi się nie stało, mogę się obawiać ze lek ten wyrządzi jakieś szkody mojemu organizmowi ?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani ile miesięcy/lat lek był przeterminowany. Jeśli to nie było długo - lek nie powinien w żaden sposób zaszkodzić. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.