Jakie są lasery do usuwania hemoroidów?

Usuwanie hemoroidów laserem LHP - czy są różne rodzaje laserów? Z czego wynikają różnice w cenach? Byłem u dwóch różnych lekarzy. Jeden powiedział, że po operacji w tych miejscach gdzie były hemoroidy nigdy już nie powstaną nowe (cena zabiegu 6000 zł). Drugi lekarz również zaprponował laser LHP, ale powiedział, że możliwe jest, że za jakiś czas powstaną w tych samych miejscach nowe (cena zabiegu 3300 zł). Czy to są inne lasery LHP/inaczej działają? Z czego może wynikać aż taka różnica w cenie?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynika z różnic technologicznych i rzeczywiście te metody różnią się częstością występowania nawrotów.