Jakie są możliwości wyleczenia depresji?

Mam uczucie ze moja mama wpadla w silna depresje!!!! Jakie sa mozliwosci leczyc mame albo jakie lekarze moga dac diagnoze, zeby wiedziec co dokoadnie mamie dolega?

Najlepsze (i najszybsze) efekty w leczeniu depresji daje połączenie terapii poznawczo-behawioralnej z farmakoterapią. Leki po ok. 2 - 3 tygodniach powinny dać wyraźną poprawę nastroju, zaś poznawczo-behawioralna terapia depresji trwa zwykle ok. 3 miesięcy.

Co do postawienia diagnozy i rozpoczęcia leczenia, to najlepiej zacząć od spotkania z lekarzem psychiatrą. Można pójść prywatnie albo zgłosić się do najbliższej poradni zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam!

Witaj ;-)

Jest jest to depresja to dobrze by było jakby problem zdiagnozować bezpośrednio specjalista. Psychiatra, psychoterapeuta lub psycholog. Nie ma reguły ile dokładnie czasu trwa leczenie i jaki rodzaj powinno się stosować. Każdy człowiek jest inny i inaczej reaguje na pewne wydarzenia i wprowadzanie zmian.

Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga
http://psychopedagog.eu