Jakie są najskuteczniejsze leki prokognitywne dostępne w Polsce?

Jakie są najskuteczniejsze dostępne w Polsce leki prokognitywne? Piszę w kontekście zaburzeń funkcji poznawczych w przebiegu choroby psychicznej. Która substancja jest najskuteczniejsza?

Poprawa funkcji poznawczych występuje po długoterminowej remisji objawów wytwórczych, w trakcie systematycznego zażywania leków przeciwpsychotycznych.Każdy nawrót choroby (a te są przede wszystkim związane z odstawieniem leków) powodować może pogorszenie sprawności poznawczej.
Istnieją programy treningu poznawczego. Prowadzą je niektóre poradnie.