Jakie są najwcześniejsze objawy ciąży?

Współżyłam bez zabezpieczenia w dni płodne. Wczoraj powinnam dostać okres, a nie dostałam. Bolą mnie piersi i podbrzusze. Możliwe, że jestem w ciąży?
Dzisiejszy test wyszedł negatywnie.

Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam
Z racji tego, że współżyła Pani bez zabezpieczenia, istnieje taka możliwość. Jednak być może z powodu emocji miesiączka się Pani przesuwa. Test ciążowy czasem może być fałszywie negatywny, gdy jest zrobiony zbyt wcześnie.
Proszę odczekać jeszcze kilka dni i powtórzyć test. Jeśli nadal będzie negatywny, np. po 10 dniach, proszę udać się do lekarza ginekologa, aby ocenił przyczynę zatrzymania miesiączki.
Pozdrawiam