Jakie są normy glikemii w ciąży?

Dzień dobry,

choruję na cukrzycę od jakiegoś czasu. Obecnie jestem w trzecim miesiącu ciąży i zastanawiam się nad poziomem glikemii, jaki jest zalecany dla kobiet spodziewających się dziecka. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Zalecane przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne normy glikemii w ciąży są bardzo restrykcyjne. Zaleca się, aby profil glikemii nie odbiegał od profilu osoby niechorującej na cukrzycę. Na czczo zalecany przedział to 60 - 90 mg/dl, po posiłku 120 mg/dl (pomiar 1,5 - 2 h po), między 2 a 4 w nocy >60 mg/dl, średnia glikemia dobowa 95 mg/dl i HbA1c (zaleca się oznaczenia co 6 tyg.) < 6,1 %.  

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jakie są normy glikemii poposiłkowej dla kobiet w ciąży?

Jestem w 26 tygodniu ciąży. Niedawno odebrałam wyniki badan OGTT: na czczo- 77, po 1 godz- 150, po 2 godz- 142. Dostałam od lekarza prowadzącego skierowanie do poradni diabetologicznej, gdzie lekarz stwierdził prawidłowości w moich wynikach. Zaniepokojna całą sytuacją chciałabym w miarę możliwości kontrolować swój poziom cukru. Stąd moje pytanie: czy istnieją normy glikemii poposiłkowej dla kobiet w ciąży?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jakie są normy samokontroli glikemii w cukrzycy ciążowej?

Jakie są normy samokontroli glikemii w cukrzycy ciążowej ? Byłam u diabetolog. Miałam przedstawić jej moje pomiary glukometrem i spisane posiłki po których cukier jest < 140. Takich skoków cukru nie miałam - najwyższy wynik to 126. widząc to moja diabetolog nagle zmieniła mi normy i powiedziała ze PTD podwyższyło normę do 140, ale osobom stosującym insulinę ( reszta ma mieć do 120) Z ciekawości weszłam na najnowsze zalecenia PTD i tam nic takiego nie ma.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty