Jakie są objawy zakrzepicy?

Jakie sa objawy zakrzepicy i jak sie ja leczy? Trzeba przyjmowac jakies lekarstwa na stale?

Milena Lubowicz

Objawy zakrzepicy kończyn dolnych są następujące: ból łydki podczas chodzenia, obrzęk łydki lub całej kończyny zwykle jednostronny, bolesność uciskowa, niekiedy z bólem kończyny również w spoczynku, ocieplenie kończyny a czasem stan podgorączkowy lub gorączka. Przyjmowanie leków na stałe uzależnione jest od oceny ryzyka choroby zatorowo-zakrzepowej i dla każdego pacjenta trzeba je indywidualnie przeprowadzić.
Pozdrawiam