Jakie są powikłania po narkozie?

Witam, za 2 dni mam mieć usuwane zęby w znieczuleniu ogólnym. Będę miała wyłożoną rurkę do tchawicy natomiast znieczulenie jest bez zwiotczenia mięśni. Czy rurka jest konieczna? I jeszcze jedno pytanie, czy naprawdę istnieje aż tak duże ryzyko groźnych powikłań jak niektórzy mówią? Np nie wybudzenie się po narkozie? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Intubacja - czyli umieszczenie rurki w tchawicy jest najbezpieczniejszą metodą kontroli oddechu podczas zabiegu. Niewybudzenie się po zabiegu jest skrajnie rzadką sytuacją, zwłaszcza u osób młodych.