Jakie są przyczyny tego bólu podbrzusza?

Bóle podbrzusza cześćiej lewego klucie pieczenie promieniuje do kręgosłupa i odbytu oraz kości biodrowej, ból także przy i po wyróżnieniu promieniuje do ud zaparcia na przemian z dobrym wyróżnieniem, śluz w stolcu, bulgotanie w brzuchu, bóle są o różnym nasileniu raczej tępe, Trwa to już od 2-3 lat w ostatnich miesiącach się nasiliło, dodatkowo kłucia klatki piersiowej. Badania wykonane morfologia ob crp alt, mocz, USG, USG dopochwowe, cytologia, krew utajoną w kale, pasożyty, kalprotektyna, oraz badania przez chirurga odbytu wszystko w normie. Mimo to ból jest mam paniczny lęk przed biegunką i bólem miesiączkowym, oraz przed kolonoskopia co mogę zrobić oprócz kolonoskopi proszę o odpowiedz ważę za 48 kg przez te 3 lata spadek o 3-5 kg

Dzień dobry,

aby poznać przyczynę opisanych dolegliwości wymagana jest dokładnie zebrany wywiad oraz badanie fizykalne.

Brak z informacji z Pani strony jaki specjalista zajmuje się Pani diagnostyką, leczeniem.

Wskazana konsultacja do dobrego gastrologa zapozna się z opisanymi objawami oraz wykona badanie fizykalne obejrzy diagnostykę jaka została wykonana i podejmie decyzję o odpowiedniej diagnostyce do objawów klinicznych np gastroskopia, TK jamy brzusznej która dała by odpowiedź o kwalifikacji do badania kolonoskopii.

Brak informacji czy miała Pani konsultację lekarza neurologa lub ortopedy ze względu na opisane dolegliwości kręgosłupa i kości biodrowej ale przede wszystkim konsultacji specjalisty psychiatry który wypowiedział by się o opisanych objawach czy wykluczył by lub potwierdził zaburzenia lękowe, depresja.

Czy opisany spadek wagi jest związany z dolegliwościami gastrologicznymi czy np zaburzenia lękowe, depresyjne to wszystko wymaga odpowiedniego podejścia do Pacjenta i jego objawów.