Jakie są przyczyny ulewania?

Dzień Dobry! Mam 3 miesieczna córke która od jakichś 2 tygodni praktycznie co karmienie ulewa. Jest karmiona piersią oraz mlekiem sztucznym. Zdarza sie że podczas odbicia a zdarza sie że 1-2godziny po karmieniu. Jakie mogą być tego przycyny? Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Niektóre dzieci ulewają dużo, a jeżeli przy tym prawidłowo przybierają na wadze to nie ma powodów do niepokoju, do 6 miesiąca życia jest to objaw fizjologiczny. Proszę wybierać mieszanki z oznaczeniem R- zagęszczone kleikiem ryżowym, są one gęstsze i być może dziecko będzie mniej ulewało.
Pozdrawiam