Jakie są rokowania przy raku cewkowym gruczołowym G2?

Witam, moj tata (56 lat) miał robioną niedawno kolonoskopie, diagnoza: rak cewkowy gruczołowy G2. Wczoraj miał tomografię komputerową, wyników jeszcze do ręki nie dostał, ale lekarz powiedział tylko, ze tomografia wykazała to co kolonoskopia, bez żadnych innych zmian. Jakie są w takiej sytuacji rokowania? Czy tata ma szansę na całkowite wyleczenie? Dodam, że nigdy na nic poważnego nie chorował, jedynie z jelitami ma problemy od kilku lat. Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pani porozmawiać z lekarzem prowadzącym, gdyż nie podała Pani gdzie dokładnie znajduje się guz. Od tego zależy dalsze postępowanie, np. czy guz można usunąć operacyjnie, czy wymaga radio lub chemioterapii. Jeśli TK nie wykazała przerzutów i powiększonych węzłów chłonnych, rokowanie wydaje się być dość pomyślne. Ale każdy przypadek jest inny.