Jakie są rokowania przy raku mózgu?

Witam. Moja mama ma przerzuty do mózgu. Rok temu miała raka płuc miała chemioterapie oraz radioterapie a w lutym miła robione badania i lekarze stwierdzili że jest zdrowa i juz nie potrezbuje chemi ani radioterapii. W lipcy tego roku zaczeła źel sie czuć i nie mogło chodzi (chwiała się i przewracała), przestała jeść a jak już coś zjadła to zwracała, miła straszne bóle głowy. Mama zrobiła prywatnie rezonans głowy i wyszło że ma przerzuty do mózgu, jeden guz ma ponad 4 cm i jest blisko skroni a drugi ma ponad 2 cm i jest z tyłu głowy. Teraz mama jest w szpitalu w Zielonej Górze i ma radioterapie 10 naświetlań. Mam skazy się, że jak coś mówi to ją zatyka i nic nie może mówić ,ale za to już chodzi bez laski i nie bolią ją głowa. Ja mieszkam za granicą i do Pl lecę za ponad tydzień bo teraz jest moja siostra w Polsce, wieć chcemy się zmianiać żeby byc z mamą. Jak długo mama może żyć ? Jakie może mieć powikłania po radioterapi? Czy lekarz może mi udzieliś jakiś informacji telefonicznie ? Bo siostrze się nie śpieszy z rozmową z lekarzem prowadzącym. A mama mówić, że będzie dobrze i że będzie żyć bo ją leczą. Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Rokowanie w takim przypadku jest poważne, ale nie można go określić na podstawie pani opisu. Konieczna jest analiza pełnego obrazu klinicznego pacjentki. Dokładnych informacji na temat stanu zdrowia może pani udzielić, tylko osobiście, lekarz prowadzący.