Jakie są rokowania przy takim usg piersi?

witam u mojej mamy dwa lata temu na badaniu mammgraficznym wykryto torbiel w piersi który sam miał sie wchłonąć, po dwoch latach na kolejnym badaniu wykryto zmiane w piersi i wykonano biopsje gruboigłową. na usg piersi jest wynik nastepujący; piersi o tłuszczowym utkaniu typ A bez podejrzanych oporów na badaniu klinicznym. w piersi lewej na pograniczu kwadratów dolnych asymetryczne zagęszczenie o śr ok 15mm . w badaniu USG odpowiada mu zmiana hypoechogenna lita o cechach podejrzanych polożona na 6godz 50mm od brodawki na głebokosci 15mm. doły pachwowe bez zmian lymphadenopatii. BI RADS 4. natomiast na wyniku biopsji jest; rozpoznanie kliniczne Ca m sin susp. wynik badania; rak inwazyjny piersi(typ NST); NHG 2(3 2 1) (3mitozy/10HPF) (B5) nazwa jednosy=tki chorobowej nowotwór złośliwy (ćwiartka dolna zewnetrzna sutka) chciałabym sie dowiedziec jakie sa rokowania i czegos wiecej o tym raku. prosze Państwa o jakies informacje na ten temat

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. rokowanie w chorobach nowotworowych ustalane jest indywidualnie dla każdego pacjenta przez konsylium onkologiczne.