Jakie są rokowania przy zaburzeniach krążenia u 53-latka?

Witam. Jakie są rokowania dla mężczyzny lat 53. Rozpoznanie : Zaostrzenie przewlekłej niewydolności krążenia, choroba niedokrwienna serca, stan po zawale serca, niedomykalność zastawki mitralnej, nadciśnienie w tętnicy płucnej, stan po implantacji symulatora serca. Echo:(Ao)-26 (LA)-52 (RV EDD )-69 (IVS )-10 (LV PW )-10 (LV EDD ) -33 EF -27,5 niedomykalność na zastawce dwudziestej, fala zwrotna ( ) szacowane nadciśnienie w tętnicy płucnej -66 mm Hg wątroba o jednorodnym echo z poszerzonymi żyłami wrotnymi. Pali papierosy.

Lek. Paweł Szadkowski

Informacji o rokowaniu może panu udzielić jedynie pana lekarz prowadzący (kardiolog) ponieważ konieczne do tego jest uwzględnienie pełnego obrazu klinicznego (objawów, tolerancji wysiłku, wyników badań dodatkowych, przyjmowanych leków itd.). Pana schorzenia są poważne.