Jakie są rokowania u osoby po usunięciu macicy z powodu nowotworu?

Witam moja mama miała co roku wyłyżeczkowanie po kolejnym w jamie a także na polipie stwierdzono zmiany nowotworowe zastosowano radykalną operację usunięcia macicy wszystko oraz wycięto węzły chłonne wynik przyszedł że tylko ten polip był nowotworowy węzły czyste zastosowano brachyterapie 23 naświetlania i 3 korki domaciczne od roku mama czuję się dobrze wyniki ma dobre ob morfologia crp kontrole u lekarza co 4-6 miesięcy jakie są dalsze rokowania czy powinnam się martwić proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście nie da się na to pytanie odpowiedzieć ze stuprocentową pewnością. Istnieją przypadki, że nowotwór nawraca mimo radykalnego usunięcia guza i braku przerzutów. Ale z Pani opisu można wnioskować, że szanse na pełne wyleczenie są duże. Najważniejsza jest stała kontrola, właśnie co 6 miesięcy, potem rzadziej.