Jakie są rokowania u osoby z rakiem piersi?

Witam. Będę wdzięczna za interpretację wyników. Rak piersi lewej pT2NO (NST G2, ER 100%, PR 100%, HER -2/ 3, Ki 67-1%. Jakie są rokowania i jaki rodzaj leczenia mnie czeka. Pozdrawiam. Mariola M.

Lek. Paweł Szadkowski

Musi się Pani z wynikiem udać do lekarza onkologa, gdyż decyzja o tym, jakie będzie leczenie wymaga więcej informacji, np. umiejscowienie guza, rozmiar guza, Pani przeszłość dotycząca np. radioterapii. Opcje są takie: usunięcie zmiany, potem radioterapia bądź chemioterapia. Czasem zaczyna się od chemioterapii, aby zmniejszyć rozmiar guza. Nie ma Pani przerzutów w węzłach chłonnych, więc rak został rozpoznany wcześnie, co poprawia rokowanie.