Jakie są skutki uboczne szczepienia przeciwko tężcowi?

Witam. W poniedziałek wbilam sb noz po cieciu dyni w kciuka dosc głęboko odkazilam nalozylam plaster strip w srode jednak poszlam z tym na sor bo nie bylam szczepiona na tezec w wieku 19 lat rana sie powoli zrasta nie byla potrzebna interwencja chirurga otrzymalam 1 dawke na tezec moje pytanie brzmi poniewaz bardzo sie boje naczytalam sie ze jakis chlopak umarł po szczepieniu ze jakas dziewczynka starcila wzrok teraz nie moge sb znalesc miejsca jestem zastresowana ze to samo moze spotkac mnie a wiec mam pytanie po ilu dniach moze wystapic NOP lub inna reakcja na szczepienie tezcem? Bardzo prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Po podaniu monowalentnej szczepionki ryzyko wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych jest bliskie zera. Nie ma powodu do niepokoju.