Jakie są szanse na ciążę przy PCOS?

Mam zespół policystycznych jajników i bardzo mi zależy na zajściu w ciążę. O PCOS dowiedziałam się pół roku temu. Mam 23 lata dlatego też zgodziłam się na terapię lekami antykoncepyjnymi (Vines). Z narzeczonym przed tym odkryciem nie zabezpieczaliśmy się (wręcz przeciwnie można to nazwać staraniami o dziecko lecz bez presji) i ze względu na brak ciąży zgłosiłam się do ginekologa. Powiedziała mi, że w momencie, gdy będę chciała zajść w ciążę to mam się zgłosić po inne tabletki wraz z automatycznym odstawieniem obecnych leków (antyk.) i dopiero wtedy gdy się nie uda - udać się do kliniki leczenia bezpłodności. Obawiam się tego. Wolałabym jak najszybciej sprawdzić moje możliwości na zdrową ciążę i ewentualnie zacząć leczenie daną drogą już teraz.. Proszę powiedzieć czy inny doktor może podejść do mojego przypadku z większym zaangażowaniem, jakoś mi pomóc ustalić moje możliwości. Dodam, że od kilku lat miewam mocne stany depresyjne i wahania nastrojów. Myśl o braku możliwości urodzenia i wychowania własnego dziecka dopiero mnie przytłacza. Proszę mnie pokierować, gdzie powinnam się udać już teraz. I czy inne lekarstwa nie będą lepsze. Z góry bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej.