Jakie są szanse na ciążę w wieku 42 lat?

witam. 3 miesiące temu odstawiłam plastry evra. stosowałam je przez 8 lat. mam 42 lata i chciałabym zajść w ciążę jakie jest prawdopodobieństwo że uda mi się to?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie samego wieku nie da się określić prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Proszę udać się do ginekologa, który Panią zbada, można wykonać podstawowe badania hormonalne (estradiol, FSH, LH). Jeśli chodzi Pani o stosowanie plastrów przez 8 lat, nie stanowi to utrudnienia zajścia w ciążę, może Pani rozpocząć starania.