Jakie są szanse na poprawę stanu zdrowia po zawale i przy zapaleniu trzustki?

Witam, tata w sobotę dostał zawału do tego ostrego zapalenia trzustki. Z dnia na dzień się pogarsza doszło o tego że na dwunastnicy są wrzody. Nie może być operowany. Na chwilę obecną jest niewydolność wielonarządowwa. Podłączony jest pod respirator. Czy są jakieś szanse że wyjdzie z tego.

Lek. Paweł Szadkowski

O rokowaniu musi Pani porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Ostre zapalenie trzustki jest niestety chorobą bardzo nieprzewidywalną - zdarza się, że osoba ma takich zapaleń kilka w życiu i nic poważnego się nie dzieje, a inna osoba umiera przy pierwszym zapaleniu, mimo leczenia.