Jakie są wady noszenia licówek pełnoporcelanowych?

Witam, mam zamiar w wakacje założyć licowki pelnoceramiczne na dwie górne jedynki, ktore posiadają pęknięcia szkliwa a jedna jest troche nadbudowana kompozytem. Chciałabym zapytac, czy zakładanie licowek jak i noszenie licowek ma jakieś wady ? Czy jakieś produkty spożywcze sa zabronione ? Pozdrawiam.

W licowkach pelnoceramicznych nie ma ograniczeń jeśli chodzi o produkty spożywcze- licowki takie nie przebarwiaja sie, a retencja płytki nazebnej na porcelanie jest mniejsza niż na szkliwie zeba. Pozdrawiam serdecznie

Witam!
Licówki porcelanowe to bardzo dobre, rozwiązanie,aby polepszyć wygląd zębów! Wykonanie licówek wymaga niewielkiego oszlifowania powierzchni(0,3 mm) w porównaniu do opracowania pod korony,a więc oszczędza tkanki zęba .Można nimi korygować kształt i kolor zębów,a poza tym wyglądają bardzo naturalnie ze względu na właściwości porcelany! Przez kilka dni po zacementowaniu nie zaleca się jedzenia barwiących produktów,np.jagód,czerwonego wina,buraczków itp. Oczywiście trzeba też uważać,aby nie odgryzać nic bardzo twardego,bo porcelana może odprysnąć... Przy prawidłowym użytkowaniu,jest to rozwiązanie na lata!!!
Pozdrawiam.

Nie do końca zgadzam się z koleżanką odnośnie jedzenia barwiących produktów. Prawidłowo zacementowana licówka, cementem zgodnie z zaleceniami producenta nie powoduje, że musimy powstrzymywać się od spożywania barwiących produktów. Warstwa inhibicji tlenowej jaka pojawia się na powierzchni cementu w okolicach łączenia licówki z tkankami zęba jest eliminowana poprzez polimeryzację w osłonie z żelu glicerynowego (lub innego rodzaju żelu) który jest dołączany do cementu. Tak więc po wyjściu z gabinetu można jeść co się chce.