Jakie są wymiary wczesnej ciąży?

Nurtuje mnie jedna sprawa, jestem w szóstym tygodniu ciąży, robiłam USG i wyszło, że mój pęcherzyk ciążowy jest płaski, o wymiarach 22,1-6, 7. Pęcherzyk żółtkowy tętniący 1,6.
Czy to jest prawidłowa ciąża, czy istnieje zagrożenie?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rozmiar pęcherzyka ciążowego odpowiada szóstemu tygodniowi ciąży. Jeżeli dobrze zrozumiałam, to lekarz zaobserwował tętno zarodka, co jest bardzo dobrym objawem na tym etapie ciąży. Powinien być też widoczny już zarodek, czego nie znalazłam w Pani opisie (obecność tętna świadczy jednak pośrednio o obecności zarodka).
Przy okazji przyszłego badania proszę prosić swojego ginekologa o wytłumaczenie opisu USG, tak aby Pani mogła zrozumieć znaczenie wymiarów i obrazu struktur widocznych we wczesnej ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!