Jakie są zalecenia po laparoskopii ginekologicznej?

Dzisiaj zdjęto mi szwy po laparoskopii ginekologicznej i moje pytanie co dalej? Jak dalej pielęgnować rany i jak długo będą one się goić? Z czym trzeba się ograniczać i co jeść a czego lepiej unikać. Bardzo dziękuje z góry za odpowiedź

witam zalecany jest oszczędzający tryb życia do czasu wygojenia ran oraz codzienna zmiana opatrunków