Jakie soczewki zamiast okularów?

Witam! Mam następujący problem: Obecnie jestem poza granicami kraju. Zgubiłam swoje okulary i niestety nie jestem w stanie dojść do porozumienia z tutejszym optykiem. By nie kupować okularów postanowiłam kupić soczewki. Jednak nie znalazłam tu soczewek torycznych to raz, a dwa nie do końca wiem jakiej mocy kupić te soczewki. Na karcie optycznej mam napisane -0,5 na -1, oraz -0,25 na -1. Czy to oznacza, że mam wadę wzroku -1 ?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Oznacza to -0,50 DSph (dioptrii sferycznych) i -1,00 DCyl (dioptrii cylindrycznych) oraz potrzebna jest jeszcze do tego os cylindra. Drugie oko to -0,25 DSph i -1,00 DCyl i tez brakuje osi cylindra.
Chyba ze zapis byl odrotny ze sfera to -1,00 a cylindry odpowiednio -0,50 i -0,25.
Proponuje dokładne przeczytanie tych informacji i skonsultowanie z okulistą lub optometrysta - najlepiej zeby sam zobaczył rowniez ta kartę.

Pozdrawiam serdecznie