Jakie sporty można uprawiać po złamaniu kości ręki?

Dobry wieczór, 6,5 tygodnia temu złamałam rękę, dokładnie było to złamanie nasady dalszej kości promieniowej. Po wizycie u lekarza po 5,5 tygodniach został zdjęty gips, aczkolwiek lekarza powiedział, że jeszcze kość się nie zrosła i muszę chodzić 3 tygodnie w bandażu elastycznym i przyjść na kontrolę. Moje pytanie jest takie, czy mogę uprawiać jakikolwiek sport, np. bieganie, teraz w ciągu tych trzech tygodni? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Może Pani uprawiać sporty, które nie będą obciążać ręki - np. bieganie, jazda na rowerku stacjonarnym, stepper. Kończynę górną należy oszczędzać jeszcze przez około miesiąc (o ile w kontroli nie zostanie zalecone inaczej). W międzyczasie można starać się ją rehabilitować wykonując ćwiczenia uruchamiające stawy oraz mięśnie, które przez 4 tygodnie były używane w niewielkim zakresie. Oprócz ćwiczeń można zastosować inne techniki rehabilitacji - pole magnetyczne, krioterapię, elektroterapię. Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty