Jakie sporty można uprawiać po złamaniu kości ręki?

Dobry wieczór, 6,5 tygodnia temu złamałam rękę, dokładnie było to złamanie nasady dalszej kości promieniowej. Po wizycie u lekarza po 5,5 tygodniach został zdjęty gips, aczkolwiek lekarza powiedział, że jeszcze kość się nie zrosła i muszę chodzić 3 tygodnie w bandażu elastycznym i przyjść na kontrolę. Moje pytanie jest takie, czy mogę uprawiać jakikolwiek sport, np. bieganie, teraz w ciągu tych trzech tygodni? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam! Może Pani uprawiać sporty, które nie będą obciążać ręki - np. bieganie, jazda na rowerku stacjonarnym, stepper. Kończynę górną należy oszczędzać jeszcze przez około miesiąc (o ile w kontroli nie zostanie zalecone inaczej). W międzyczasie można starać się ją rehabilitować wykonując ćwiczenia uruchamiające stawy oraz mięśnie, które przez 4 tygodnie były używane w niewielkim zakresie. Oprócz ćwiczeń można zastosować inne techniki rehabilitacji - pole magnetyczne, krioterapię, elektroterapię. Pozdrawiam