Jakie środki stosować przy wypadaniu włosów?

Ok 6 miesięcy temu lekarz podniósł dawkę statyny Atorvastatin 40mg na 80mg,zaczęły wypadać mi włosy! Czy mogę sięgnąć po biotyny? Jaka dawka? Czy lepiej coś zastępczego? Dziękuję.

Taki objaw wymaga przeprowadzenia szczegółowego wywiadu i diagnostyki. Dopiero po ocenie wyników badań włącza się odpowiednie postępowanie lecznicze. Witaminy pełnią ważną rolę w leczeniu jednak zawsze trzeba zidentyfikować przyczyny niepokojących objawów.