Jakie suplementy diety pomagają w odchudzaniu?

Dzień dobry. Proszę mi powiedzieć jakie suplementy diety (tabletki,herbatki czy krople) i ćwiczenia są polecane? I jak często je stosować? Po ile minut dziennie? Zastanawiam się nad kupnem ,,LEG MAGIC" czy warto w ten sprzęt zainwestować? Czy może lepiej rowerek stacjonarny albo ławka do ćwiczeń?Proszę o odpowiedź. Dziękuję.
ponad rok temu

Suplementy diety nie działają bez diety i bez aktywności fizycznej. Jak sama nazwa wskazuje są to jedynie dodatki. Jeśli zależy nam na spalaniu tłuszczu i jesteśmy aktywni fizycznie najlepsza będzie L-karnityna, która przy intensywnej pracy mięśni wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej (UWAGA: bez wysiłku fizycznego nie działa w ogóle). Jeśli budujemy tkankę mięśniową to ławka będzie lepsza niż rowerek. Jeśli chcemy spalić tłuszcz - lepszy będzie rowerek. Najlepiej jest najpierw poprawić kondycję i spalić tłuszcz, a potem budować mięśnie. A więc codzienny trening biegowy - na przykład pół godziny dziennie, a dodatkowo ćwiczenia siłowe 3 razy w tygodniu.