Jakie suplementy stosować w niedoczynności tarczycy?

Jak suplementowac insulinoopornosc, niedoczynnosc tarczycy i POCS tak żeby z niczym nie przedobrzyć? Główny problem jest z włosami - wypadają okropnie, bardzo się przerzedziły. Badania w „normie”. Co stosowac na skore głowy? Olejki, wcierki? Coś konkretnego, żeby zaraz po zakończeniu kuracji włosy spowrotem nie wypadły... Proszę o Pomoc!

Lek. Paweł Szadkowski

Większość suplementów ma raczej wątpliwe działanie w przypadku znacznie nasilonego wypadania włosów. Stan taki wymaga konsultacji i dokładnej oceny lekarza dermatologa, który uwzględni pani choroby towarzyszące i zaleci najlepsze postępowanie w zależności od pani stanu klinicznego.