Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie tabletki na trądzik?

Mam 13 lat i od 2 lat zmagam się z trądzikiem. Byłam u dermatologa i przepisał mi jakąś maść i tonik na bazie spirytusu. Jestem już zmęczona tym trądzikiem. Chciałam kupć sobie tabletki na trądzik, ale nie wiem jakie. Każdy poleca co innego. Jakie tabletki mogą sobie kupić, żeby były dobre?

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam.

Leczenie trądziku młodzieńczego jest procesem długotrwałym. Ważne w nim jest nie tylko stosowanie odpowiednich leków, ale także własciwie dobranych preparatów kosmetycznych (do cery trądzikowej). Leki dobiera się po zbadaniu pacjenta i określenia postaci trądziku (jest kilka), a także wykluczeniu, iż może być uczulona na jakiś składnik preparatu. Zwykle dobranie preparatu miejscowego leczniczego + odpowiednich kosmetyków jest wystarczające.

Zachęcam więc do odwiedzenia ponownego dermatologa i szczerej rozmowy o Pani oczekiwaniach.

Specjalista dermatolog i wenerolog.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy