Ćwiczenia na pozbycie się tkanki tłuszczowej bez powiększania mięśni

Moje nogi są umięśnione lecz jest na nich widoczna tkanka tłuszczowa i lekki cellulit jakie trzeba wykonywać ćwiczenia aby pozbyć się tkanki tłuszczowej i cellulitu, ale żeby mięśnie się nie powiększały. Jeżdżę na rowerku stacjonarnym i boje się, że te mięśnie będą rosły a tłuszcz pozostanie i będę miała jeszcze większe uda niż mam.

ponad rok temu

Witam,
Generalnie kobietom nie grozi nadmierny przyrost masy mięśniowej, gdyż to wynika z ich fizjologii.
Oczywiście zdarzają się osoby o predyspozycjach do większego umięśnienia, ale są to przypadki rzadkie.
Zajęcia Fat burning są formą treningu, w której największy nacisk kładzie się na spalanie tkani tłuszczowej. Efektywne może być pływanie (woda zapewnia odciążenie), czy bieganie.
Poza tym być może warto zastosować po prostu dietę odchudzającą, która pozwoli na pozbycie się "niechcianego tłuszczyku".
Pozdrawiam