Jakie witaminy dla ciężarnych?

Witam, właśnie rozpoczął się u mnie 10 tydzień ciąży, przyjmuję jak na razie tylko kwas foliowy.
Mam pytanie czy powinnam już kupić sobie jakieś witaminy dla ciężarnych i jakie najlepiej wybrać, bo jest ich bardzo dużo?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Bardzo dobrze, że przyjmuje Pani kwas foliowy. Jeśli odżywia się Pani zdrowo, spożywa dużo owoców i warzyw oraz nie unika mięsa i nabiału, to nie ma potrzeby przyjmowania dodatkowych tabletek. Jeżeli ma Pani wątpliwości, czy Pani dieta jest wystarczająco zróżnicowana i bogata, lub wyniki Pani badań wskazują na niedobory, to może Pani wybrać praktycznie dowolny preparat dla kobiet w ciąży (nie mogę tu żadnego polecić, bo byłaby to reklama ;).

Pozdrawiam!