Jakie witaminy stosować na wypadanie włosów?

Od miesiąca stan moich włosów ogromnie się pogorszył, wypadają nagminnie. Mam 59 lat, stosowałam dietę uboga w tłuszcze , jem warzywa często, nie palę papiersów, gdy myję włosy pełno jest w wannie i na rękach. Bardzo szybko muszę coś z tym zrobić, zapobiec tego. Biorę Porfilin, Debretin i betakaroten, Cavinton forte i multiwitaminy. Nie wiem co mogę jeszcze w tym kierunku zrobić? Proszę o szybką pomoc, poradę. Pozdrawiam serdecznie Ewa. Ps. Nie mam łojotoku ani łupieżu skóry głowy.

Witam!

Wypowiem się jako dietetyk: zaleciłabym KONIECZNIE wizytę w laboratorium (badania ogólne: morfologia, poziom żelaza, przy okazji również inne badania, jeśli były dawno robione jak np. poziom cholesterolu), jeśli będą odbiegać od normy laboratoryjnej (którą znajdzie Pani na kartce) - rónież wizytę u lekarza, który zanalizuje wyniki. Jeśli lekarz pierwszego kontaktu nie wykryje uchybień ogólnoustrojowych, jak np. anemii, należałoby wybrać się do dermatologa, pomimo braku "na pierwszy rzut oka" problemów ze skórą głowy.

Prosiłabym również o dokładniejszy opis zastosowanej diety, nie wiem na ile była ona restrykcyjna. Dieta nisko tłuszczowa, bogata w warzywa, a do tego trwająca jedynie miesiąć nie powinna doprowadzić do takich skutków, chyba że nie była tak dobrze przeprowadzona, jak wydaje się Pani.

Z całą pewnością nagłe pogorszenie się stanu włosów jest sygnałem do jakichś kroków, ale proszę ZAPRZESTAĆ przyjmowania takiej ilości suplementów diety! Nie zdaje sobie Pani sprawy, jak wiele negatywnych skutków może przynieść przedawkowanie zwykłych witamin! Dlatego zaleca się przyjmowanie (jeśli to konieczne) w danym czasie jedynie 1 zestawu suplementów. Do tego do chwili wykonania badań proponowałabym całkowitą rezygnację z jakichkolwiek preparatów, gdyż ich stosowanie nie pozwoli na wykrycie, np. niedoborów żelaza. Proszę wspomnieć lekarzowi, że takie preparaty były stosowane w bliskim czasie wykonania badania.

Życzę zdrowia i pozdrawiam

Ula Bieniek