Jakie wyniki wskazują na insulinooporność?

Witam. Proszę o interpretacje wyników badań. Glukoza na czczo 106,03 mg/dl (zakres referencyjny 70,00-99,0), po 2h i 75g glukozy 100,09 mg/dl. Insulina na czczo 28,31 uU/ml(zakres referencyjny (2,6-24,9), po 2 h i 75g glukozy 159,4 uU/ml. Czy powyższe wyniki wskazują na insulinooporność? Mam zdiagnozowane Hashimoto i od czasu diagnozy przytyłam 10 kg mimo ćwiczenia co najmniej 1h przez 5 dni w tygodniu na siłowni. Czy można leczyć insulinoporność czymś więcej niż dietą?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wynik glikemii jest prawidłowy, wynik insuliny może wskazywać na insulinooporność. Wskazana jest prawidłowe leczenie hormonami tarczycy w celu uzyskania TSH ok. 2,5. Wyniki należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.