Jakie zabiegi są najlepsze na ostrogi?

Witam Serdecznie dziekuję za profesjonalna konsultację.Wiem ze podczas leczenia na turnusach rehabilitacyjnych ilość zabiegów jest skapa,mała ale ważne jest aby był dobrany dobry zabieg aby pomógł a ilość zabiegów to jest tylko trzy dziennie.Proszę o podpowiedz który z zabiegów byłby najlepszy na te ostrogi aby spowolnić proces chorobowy aby zwinewolwac częsciowy ból w piecie.Dziekuję i jeżeli moze Pan Doktor coś napisać to dobrze ponieważ jadę z żona na turnus rehabilitacyjny do Ciechocinka.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przy ostrodze piętowej zaczyna się od odciążenia pięty. Służą temu wkładki do butów z otworem w miejscu wyrośli kostnej. Jeśli stopa jest zdeformowana z powodu otyłości lub koślawa, stosuje się odpowiednie wkładki i... dietę. Najlepsze efekty daje fizjoterapia – ćwiczenia rozciągające rozcięgno i zabiegi pod okiem rehabilitanta. Z bardzo dobrym skutkiem stosuje się falę uderzeniową, która powoduje rozrost sieci naczyń krwionośnych w chorej okolicy, oraz ultradźwięki. Niekiedy wykonuje się blokadę (tzw. terapia neuralna), która likwiduje ból pięty.