Jakie zaburzenie psychiczne mogę mieć?

Witam. Chciałam się poradzić. Od pewnego czasu jestem rozdrażniona, często płacze, unikam ludzi. Wychodzę z domu tylko wtedy gdy naprawdę muszę, są momenty, że boję się każdego dźwięku w domu, od razu się wzdrygam. Żeby umówić siebie czy syna do lekarza zbieram się nawet dwa tygodnie żeby zarejestrować wizytę telefonicznie, nie patrzę ludziom w oczy. W sytuacji stresowej trzęsą mi się ręce a czasami i całe ciało mi chodzi. Myślę o usunięciu całkiem Facebooka żeby nie kontaktować się z ludźmi. Zwyczajnie nie umiem już pisać z ludźmi. Jestem w trakcie rozwodu a z synem chodzę po lekarzach bo podejrzewają autyzm. Poszłabym do psychologa czy psychiatry ale mnie nie stać na wizytę. W czasach gimnazjum jeździłam do psychiatry bo nie wychodziłam w ogóle z domu. Stwierdził u mnie fobie społeczną i depresję. Zauważyłam też że czasami mam zachowania jak przy nerwicy natręctw. Irytuje mnie też mlaskanie, stukanie, pukanie. Stresuje się gdy ktoś dzwoni domofonem. Bardzo dużo czytam. Co mam zrobić żeby sobie pomóc. Chce być zdrowa dla siebie i syna.

Dzień dobry,

najsłuszną decyzję już Pani podjeła pisząc, że chce być zdrowa dla siebie i syna.

A więc wskazana wizyta stacjonarna do lekarza psychiatry/psychologa, są instytucje w Toruniu które udzielają bezpłatnej i szybkiem pomocy osobą w takiej sytuacji jakiej się Pani znajduje.

Pozdrawiam