Jakiego pochodzenia są brodawki skórne?

Dzień dobry, byłam niedawno na wizycie u lekarza onkologa, który dermatoskopem badał moje znamiona. Większość z nich jest wypukła i ma jasny kolor, lekarz powiedział mi, że to nie są znamiona, tylko brodawki i są całkowicie niegroźne. Ja się jednak trochę niepokoję, bo jedna ma ponad 6 mm, płaskie, nieregularne brzegi, a jakiś czas temu powiększyła się. Czy powinnam jeszcze raz skonsultować się u innego lekarza? Czytałam, że brodawki są konsekwencją wirusów, a ja te znamiona mam od urodzenia lub dzieciństwa.

Lek. Paweł Szadkowski

Brodawki są spowodowane infekcją wirusową. Jeśli opisywana zmiana występowała już przy urodzeniu, jest to mało prawdopodobne, aby była to brodawka. Bez zobaczenia owej zmiany ciężko określić, czym jest ta zmiana. Może Pani zasięgnąć opinii dermatologa.